wtorek, 25 sierpnia 2015

Telewizja, internet, reklamy, dietetycy - wszyscy kłamią !!!

ketoza

Dzisiejszy wpis będzie rozwinięciem poprzedniego: "Dlaczego ektomorfik jest chudy, a endomorfik gruby ?"
Jeżeli chodzi o prędkość przemiany materii, wydaje mi się, że jest to bardzo łatwe i zrozumiałe dla wszystkich, o co jednak chodzi z tymi węglowodanami ?
Tak jak pisałem poprzednio, organizm endomorfika nie radzi sobie z nimi i odkłada je w postaci tłuszczu ! Telewizja, internet, reklamy, dietetycy - wszyscy kłamią i podsuwają biednym endomorfikom produkty fit, wymyślają diety oparte o pełnoziarniste pieczywo, płatki, ryż, owoce - a to wszystko są produkty nafaszerowane węglowodanami, czyli główną przyczyna nadwagi !!!
Wiem, że wiele osób czytających powyższe informacje stuka się teraz w głowę i uważa mnie za wariata i idiotę :)!!!
Endomorfik tyje, ponieważ zamienia glukozę (czyli w uproszczeniu cukry i węglowodany) w tkankę tłuszczową !!!
Co więc należy zrobić ? ograniczyć lub wyeliminować węglowodany (dieta low-carb i ketoza - o których będę pisał w późniejszych postach).
Skąd jednak brać energię i kalorie niezbędne do życia ? - z tłuszczy !!!
Dla endomorfika najlepszym źródłem energii są tłuszcze ! Zwłaszcza te dobre, orzechy, masło orzechowe, oliwa z oliwek, tłuste ryby, w dalszej kolejności tłuste sery, wędliny - to wspaniałe produkty, które muszą się znajdować w naszej diecie !
Wiem, że dla wielu z was jest to całkowicie sprzeczne z dotychczasową wiedzą i wywraca wszystko do góry nogami, jednak jest to prawda !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz