poniedziałek, 21 września 2015

Małe podsumowanie.


Doszliśmy do pewnego momentu, w którym chciałbym podsumować zebraną dotychczas wiedzę. W kilku artykułach opisałem wam podstawowe informacje:
1. Sucha deska i gruba świnia, czyli nasze typy budowy.
2. Dlaczego ektomorfik jest chudy, a endomorfik gruby ?
3. Telewizja, internet, reklamy, dietetycy - wszyscy kłamią !!!
4. Kalkulatory zapotrzebowania energetycznego i liczenie jedzenia
5. Jedz mniej, czyli ile ? kalorie i mechanizmy obronne organizmu.
6 .Dobre i złe węglowodany, tłuszcze i glukoza - podstawowe informacje
7. IG czyli indeks glikemiczny węglowodanów, oraz ładunek glikemiczny

Dowiedzieliśmy się, że przyczyną tycia (szczególnie endomorfików) jest glukoza, oraz zły bilans energetyczny. Są to podstawowe i najważniejsze informacje. Zanim zrobicie kolejny krok ku wymarzonej sylwetce musicie przeanalizować swoją dietę, nauczyć się ją przeliczać i określić swoje zapotrzebowanie energetyczne. Są trzy drogi żeby schudnąć (używam często tego brzydkiego określenia, teraz ładnie i poprawnie jest redukować wagę).

1. Ujemny bilans energetyczny:
Samo jego wprowadzenie powinno pozwolić wam zredukować wagę, musicie określić swoje zapotrzebowanie i trzymać się około 100-200kcal poniżej. Najważniejszy jest dobowy bilans energetyczny.
Co możecie jeść, a czego nie ?? tak naprawdę nie ma sztywnych ram i posiłków. Jest to dieta dla ludzi inteligentnych i umiejących liczyć. Musicie zjeść około 1g białka (osoby aktywne fizycznie, ćwiczące więcej) na kilogram waszego ciała, nie zapomnieć o zdrowych tłuszczach, oliwie, orzechach, warzywach, nie jeść cukru i białej mąki (pod tym prostym określeniem likwidujemy masę przyjemności i całe zło) i zmieścić się w swoim określonym limicie kalorii, reszta ułoży się sama, proste prawda ?
Jest to tak naprawdę wstęp i podstawa do prawdziwie skutecznych metod odchudzania jak low carb i ketoza. Samo liczenie kalorii wiele wybacza, możecie różnie dobierać posiłki, robić błędy, przemycać niezdrowe rzeczy, żonglować proporcjami.

2 i 3. Low carb i ketoza:
Wiele razy wcześniej o tym napominałem, jednak nie można zaczynać od końca, celem tej strony są informacje o ketozie, czyli najskuteczniejszej na świecie metodzie redukcji wagi, jednak zanim do tego dojdziemy musimy mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną. Najlepsza droga do ketozy, to w pierwszej kolejności nauka liczenia kalorii, później dieta low carb i na sam koniec kiedy będziemy już wiele wiedzieli i znali swój organizm - ketoza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz